طراحی سایت    | طراحی وب سایت

بهینه سازی وب (SEO)

بهینه سازی سایت یا سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization بوده و فرآیندی است که از ترکیب تکنیک‌های برنامه نویسی، محتوای سایت و عوامل خارجی بر رتبه‌بندی گوگل (Ranking) تأثیر گذاشته و با کمک سئو سایت‌ها قادر به افزایش ترافیک و بازدیدکننده خود خواهند بود.

سایت سئو چیست؟

سئو سایت برترین ابزاری است که باعث می‌گردد سایت شما نتایج بهتری را در گوگل و سایر موتورهای جستجو کسب نماید. شاخص ترین عوامل در سئو عبارتند از: عوامل داخلی و عوامل خارجی که از این بین سئو بیشتر بر روی عوامل داخلی تکیه دارد. عوامل داخلی طراحی سایت شامل کد نویسی، سرعت لود شدن، ساختار صفحات، نحوه طراحی قالب، نحوه قرار گرفتن محتوا در صفحه و .... می‌باشد.

امروزه گوگل (Google) گوی سبقت را از رقبای خود ربوده و توانسته است رتبه اول بین موتورهای جستجوگر را به خود اختصاص دهد. از سوی دیگر در کشور عزیزمان، بیشتر کاربران از این موتور جستجوگر برای کاوش بین وب سایت ها استفاده می‌نمایند و با نگاهی اجمالی به آمارهای ارائه شده، می‌توان به این مهم دست یافت که این موتور جستجوگر رتبه اول را در ایران به خود اختصاص دارد. برای مثال اگر خدمات و محصولات یکسانی در وب سایت‌های مختلف وجود داشته باشد. وب سایت‌هایی که دارای رتبه بهتری در صفحات گوگل می‌باشند، شانس بالاتری در ارائه خدمات و فروش محصولات خود خواهند داشت. حال با دانستن این نکته، ضرورت استفاده از ابزار و متدهای بهینه سازی وب سایت (سئو) برای کلیه وب سایت‌هایی که به دنبال جذب بازدیدکنندگان بیشتر می‌باشند امری ضروری به نظر می‌رسد.

حال شاید این سوال در ذهنتان باشد که با اینکه کار طراحی وب سایت به اتمام رسیده، ولی هنوز به اندازه‌ی انتظارتان بازدیدکننده ندارید . مسئله کجاست؟ چه باید کرد؟ نکته کلید اینجاست که شما هنوز روی یکی از راه‌های خیلی مهم و مفید افزایش بازدید طراحی وب سایت کار نکرده اید. بله برای کلیه وب سایت‌ها می‌توان با اعمال تغییرات به رتبه بهتر دست یافت اما به یاد داشته باشید که عوامل داخلی و نوع طراحی داخلی وب سایت و محتوای به کار رفته در آن شگرف‌ترین تأثیر را در جابه‌جایی رنگینگ وب سایتتان در گوگل خواهد نمود.

کوتاه‌ترین تعریف سئو سایت: از بین بردن مشکلات کدنویسی و قالب وب سایت و همچنین تعریف پارامترهای مناسب در آن جهت بهبود و ارتقاء وضعیت رتبه سایت در گوگل می باشد.

هامون و ارائه خدمات سئو:

شرکت توسعه و طراحی هامون با بررسی و ب سایت شما و بررسی و تحلیل عملکرد سایت‌های مشابه که دارای رتبه‌های بهتر در گوگل می‌باشد، به شما راهکارهای کاربردی که نتایج آن قابل اندازه‌گیری خواهد بود ارائه می‌نماید. این راه‌کارهای مشتمل بر موارد مندرج در ذیل هستند:

  • تحلیل سایت و بررسی مشکلات ساختاری و کدنویسی قالب سایت و ارائه راهکار جهت رفع این مسائل
  • بررسی و تحلیل عملکرد وب سایت‌های موفق در حوزه فعالیت شما
  • بدست آوردن کلمات کلیدی مناسب و ارائه راهکار مناسب جهت بهبود رتبه در گوگل
  • مشاوره در زمینه تولید محتوای مناسب
  • مشاوره در زمینه سئو و بازاریابی اینترنتی
  • استفاده از تکنیک‌های خاص سئو
  • بررسی وضعیت نرخ تبدیل سایت و ارائه راهکارها جهت بهبود آن
  • قرار گرفتن در صفحه اول گوگل
فرآیند سئو